Podczas Wigilii Miłosierdzia Caritas dzielono się nie tylko opłatkiem

Autor: Lubelski UW 2019-12-27 09:34:27

24 grudnia przy wspólnym stole zasiedli wszyscy ci, którzy nie mogą liczyć na ciepłe, rodzinne, pełne radości i miłości święta. Dla osób bezdomnych, wykluczonych, samotnych Wigilia to najtrudniejszy dzień w roku. Rzadko mają okazję usiąść przy wspólnej kolacji, od nikogo nie dostają prezentów.

To właśnie dla takich osób organizowana była przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej Wigilia Miłosierdzia. Już po raz trzeci wydarzenie to zgromadziło przy świątecznym stole osoby potrzebujące tj. bezdomne, samotne, osoby starsze, opuszczone czy chore. W spotkaniu wziął udział również wojewoda lubelski Lech Sprawka. Uczestnikom towarzyszyła wspólna modlitwa, łamanie opłatkiem, kolędowanie.
 
Wigilię Miłosierdzia otworzył arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Odczytany został fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim. Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym urzędującego wcześniej wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka.
 
Na świątecznym dużym stole, tak jak w poprzednich latach, pojawiły się tradycyjne dania. Były zimne przystawki, sałatki, śledzie, a także ciepłe potrawy, jak karp czy gorący barszcz.
 
Wigilia Miłosierdzia to wielkie wydarzenie charytatywne, które organizowane jest dzięki aktywnemu wsparciu darczyńców. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie wsparcie sponsorów, darczyńców i zaangażowanie wolontariuszy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u