Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej z nowym budynkiem dla pacjentów

Autor: Lubelski UW 2019-12-28 09:18:16

Wojewoda lubelski Lech Sprawka uczestniczył w briefingu prasowym dotyczącym odbioru budynku zespołu poradni specjalistycznych w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. W spotkaniu wzięli też udział wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski oraz dyrektor COZL prof. Elżbieta Starosławska.

 Jest to wieli dzień dla systemu organizacji służby zdrowia w województwie lubelskim – powiedział wojewoda Lech Sprawka. – Oddanie ostatniej części inwestycji związanej z programem rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej jest naprawdę wielkim wydarzeniem. Jest to przede wszystkim znakomita wiadomość dla społeczeństwa, bo to jest główny podmiot i beneficjent tego, że szpital będzie mógł zafunkcjonować jako szerokoprofilowy, oferujący kompleksowe świadczenia zdrowotne. To jest niezmiernie ważne w przypadku chorób nowotworowych.
 
Wojewoda podkreślił, że na finansowanie rozbudowy COZL zapewniono w budżecie państwa ok. 204 mln zł, z czego już przekazane zostało prawie 199 mln zł. Do tego ma dojść jeszcze ponad 90 mln zł na wyposażenie placówki, o co zawnioskował COZL. – Wiele wskazuje na to, że możliwe będzie zrealizowanie tego wniosku – dodał Sprawka.
 
Wojewoda podziękował też w imieniu rządu i premiera prof. Elżbiecie Starosławskiej, która przeprowadziła całą inwestycję od początku do końca. – Pragnę złożyć wielkie wyrazy uznania na ręce pani profesor, bo tylko dzięki jej determinacji, dzięki koncepcji i kreowaniu wizji rozwoju szpitala stało się to możliwe – zaznaczył Sprawka.
 
Budynek Zespołu Poradni Specjalistycznych (budynek nr 1) powstał w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa i modernizacja Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli”. Ma sześć  kondygnacji: niski i wysoki parter oraz cztery piętra. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 8,2 tys. mkw. W środku zlokalizowane są m.in. rejestracja główna oraz poradnie specjalistyczne, m.in.: onkologiczna, chirurgii onkologicznej, ginekologii onkologicznej, otorynolaryngologiczna, radioterapii, chemioterapii i okulistyczna. Jest także chirurgia jednego dnia z dwoma salami operacyjnymi, apteka szpitalna oraz oddział chemioterapii dziennej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u