Spotkanie opłatkowe i wizyta w regionie siedleckim

Autor: Mazowiecki UW 2020-01-03 07:22:28

Składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd było częścią spotkania zorganizowanego przez bp. Piotra Sawczuka. W uroczystości w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie udział wziął Wojewoda Mazowiecki. Konstanty Radziwiłł spotkał się także z pracownikami Delegatury MUW w Siedlcach i złożył wizytę w gminie Zbuczyn.

Co roku Biskup Diecezji Drohiczyńskiej na spotkanie opłatkowe zaprasza parlamentarzystów, przedstawicieli rządu, samorządu, służb mundurowych, przedsiębiorców oraz miłośników Mazowsza oraz Podlasia.

Po powitaniu gości przez Wikariusza Generalnego ks. prał. dr. Zbigniewa Rostkowskiego koncert kolęd wykonał Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie ks. prof. dr. hab. Waldemara Chrostowskiego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na temat „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”. 

Na zakończenie odbyło się składanie życzeń, dzielenie opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podczas wizyty w Drohiczynie zwiedził Katedrę Trójcy Przenajświętszej. Budowlę wzniesiono w 1709 r. w stylu barokowym.

Następnie Wojewoda odwiedził Delegaturę MUW w Siedlcach. Wizyta była okazją do spotkania z Kierownikiem Anną Kaszubą i pracownikami Delegatury. 

Z kolei w gminie Zbuczyn Wojewoda Konstanty Radziwiłł wizytował inwestycje realizowane ze środków rządowych. W 2020 roku swoją działalność ropoczął Dzienny Dom Senior+.  Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie w ramach programu "Senior Plus". Koszt inwestycji wyniósł 300 tys. zł, z czego dotacja wyniosła 240 tys. zł. Seniorzy mogą skorzystać z zajęć o charakterze edukacyjnym i kulturalnym oraz terapii zajęciowej, usług rehabilitacyjnych czy spotkań międzypokoleniowych.

Wojewoda wraz z Wójtem gminy Zbuczyn, Tomaszem Hapunowiczem wizytował także inwestycję drogową wyremontowaną z rezerwy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, która przeznaczana jest na remonty i przebudowy dróg zniszczonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona skutków klęsk żywiołowych.

Ostatnim punktem wizyty Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła w regionie siedleckim był Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie.

 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u