DZIAŁANIA POLICJANTÓW NA MIEJSCU POŻARU HOSPICJUM W CHOJNICACH

Autor: mat prasowe MSWiA 2020-01-07 08:57:55

Ok godz. 3:00 dyżurny z KPP w Chojnicach otrzymał informację o pożarze hospicjum, na miejsce skierowany został najbliższy patrol. Policjanci z narażeniem życia ewakuowali pierwsze osoby znajdujące się w budynku. Chwilę później wraz ze strażakami uwolnili kolejne osoby. Łącznie w budynku było 26 osób, niestety 4 podopiecznych placówki poniosło śmierć w wyniku tego zdarzenia. Teraz funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności oraz ustalają przyczynę pożaru.

O godzinie 3:11 policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze w hospicjum w Chojnicach. Na miejsce został skierowany patrol policji oraz 6 zastępów straży pożarnej. Policjanci, którzy dotarli na miejsce jako pierwsi, rozpoczęli ewakuację osób znajdujących się w budynkach. Łącznie w budynku było 26 osób. Niestety w wyniku tego zdarzenia 4 osoby poniosły śmierć.

Osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitali w Chojnicach i Człuchowie. W trakcie działań poszkodowani zostali również dwaj policjanci, jeden z nich został przewieziony do szpitala z objawami zatrucia, drugi funkcjonariusz zranił się w rękę w trakcie ewakuacji podopiecznych hospicjum.

Na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone szczegółowe oględziny z biegłym z zakresu pożarnictwa, śledczy zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli dokumenty z placówki do dalszej analizy. Wstępnie możemy mówić o zaprószeniu ognia, natomiast szczegóły tej sprawy zostaną wyjaśnione w trakcie prowadzonego postępowania.

W tej sprawie prowadzone jest śledztwo. Wstępnie sprawa ta została zakwalifikowana jako sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u