Kombatanci i osoby represjonowane uhonorowani przez ministra i wojewodę

Autor: Lubelski UW 2020-01-08 08:11:55

Dziś z wizytą w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim przebywał szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, minister Jan Józef Kasprzyk. Wraz z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką i wicewojewodą Robertem Gmitruczukiem spotkał się z kombatantami i działaczami opozycji antykomunistycznej. Wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Spotkanie było też okazją do wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych.

Wojewoda w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Wyróżnienia przyznano za zasługi dla Niepodległej.  Medale odebrali Aleksander Krawyciński i Kazimierz Olszewski.
 
Pragnę wyrazić wielką wdzięczność wszystkim tym, którzy na przestrzeni całego XX w. podjęli nieprawdopodobny wysiłek, związany z odzyskiwaniem niepodległości, poprzez wszystkie te lata XXI w. Jest wielkim zadaniem dla pokolenia Polaków, żeby nie tylko w Polsce, ale również w Europie, i na całym świecie, znajomość historii XX w. była zgodna z prawdą i ówczesną rzeczywistością. Cieszę się, że w Polsce, realizowana jest polityka historyczna, która służy utrwaleniu, a w wielu przypadkach upowszechnieniu tej prawdziwej historii XX w. Jesteście nieocenionym podmiotem, który pozwala prowadzić taką politykę historyczną – podkreślił wojewoda Sprawka zwracając się do kombatantów i działaczy opozycji antykomunistycznej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u