Odznaczenia Prezydenta RP

Autor: Zachodniopomorski UW 2020-01-09 08:35:38

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 8 stycznia odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w ratowaniu życia ludzkiego. W uroczystości wzięła też udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, a wśród zaproszonych gości był także wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

– Krzyże Zasługi za Dzielność i Medale za Ofiarność i Odwagę są po to, aby symboliczny sposób podkreślić wyjątkowość tych ludzi, którzy patrzą inaczej na otaczającą ich rzeczywistość, tych którzy mają w sobie jakiś impuls – mówił Andrzej Duda, wskazując, że to dom wychowuje do tego, aby nieść pomoc drugiemu człowiekowi, aby drugiego człowieka dostrzegać.

Wojewoda Tomasz Hinc występował o odznaczenia dla Pana Romana Jabłońskiego z Mieszkowic. Pan Roman z narażeniem życia ratował mieszkańca kamienicy w Mieszkowicach, w której w październiku w 2018 r. doszło do wybuchu butli z gazem. W wyniku wybuchu zniszczona została frontowa część budynku, zawalił się dach i poddasze.
- Dzięki zdecydowanej postawie, dużej odwadze i ofiarności, uratował życie drugiej osoby, samemu narażając się na niebezpieczeństwo - podkreśla wojewoda Tomasz Hinc.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u