Tragiczny pożar hospicjum w Chojnicach

Autor: Pomorski UW 2020-01-09 08:51:37

W wyniku pożaru hospicjum w Chojnicach, do którego doszło ok. godz.3, cztery osoby zmarły, a 22 trafiły do szpitali w Chojnicach i Człuchowie. Na miejscu jest Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który uczestniczy w posiedzeniu sztabu kryzysowego. W akcji wzięło udział 14 zastępów straży pożarnej.

 15 pacjentów znajduje się w szpitalu w Chojnicach, 5 w Człuchowie, ich stan jest dobry, nikt nie jest w stanie ciężkim – powiedział wojewoda podczas konferencji w przerwie posiedzenia sztabu kryzysowego - Pożar hospicjum został ugaszony bardzo szybko, służby były na miejscu w ciągu kilku minut. Na miejscu pracują prokuratorzy. Prowadzone jest postępowanie, wszystkie okoliczności zostaną wyjaśnione i wtedy z całą pewnością będzie można powiedzieć jaka była przyczyna pożaru. Każdy wariant jest rozpatrywany, w tym zaprószenie ognia. Szkody są na tyle duże, że będzie konieczność wyłączenia hospicjum z pracy.

Burmistrz Chojnic zapowiedział, że w związku z pożarem ogłosi dwudniową żałobę w mieście.

Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ poinformował, że zapewni bezzwłocznie odpowiednie miejsce pobytu wraz z niezbędną opieką lekarską wszystkim pacjentom hospicjum po opuszczeniu przez nich szpitali. Pobyt w szpitalach, jak ustalono z kierownictwem lecznic, nie będzie podlegał żadnym ograniczeniom czasowym.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u