Spotkanie opłatkowe w Nowym Opolu

Autor: Mazowiecki UW 2020-01-10 08:36:44

W corocznym spotkaniu opłatkowym w regionie siedleckim wzięli udział m.in.: Jego Ekscelencja Ks. Biskup Kazimierz Gurdy, Wicemarszsałek Senatu Maria Koc, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba. Atmosferę kolędowania zapewnił Zespół Śpiewaczy „Chwilo Trwaj” z Garwolina.

8 stycznia 2020 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej w Nowym Opolu zorganizowano coroczne spotkanie opłatkowe z udziałem Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła. W trakcie spotkania można było wspomóc Hospicjum Proroka Eliasza z Podlasia.

Po powitaniu gości, uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu prof. dr. hab. Przemysława Czarnka Posła na Sejm RP, ogłoszono wyróżnienia w konkursie Top Regionu, a laureaci odebrali statuetki i dyplomy.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Minister Adam Kwiatkowski mówił, że rok 2019 był dobrym rokiem, zarówno dla regionu jak i dla Polski. Z kolei w 2020 czekają nas ważne wydarzenia: 100. rocznica „Cudu nad Wisłą” oraz beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł odczytał list Ministra Aktywów Państwowych, w którym Minister Jacek Sasin składa noworoczne życzenia zgromadzonym gościom.

Ksiądz Biskup podziękował za przybycie i przekazał zgromadzonym gościom życzenia noworoczne. Zgromadzeni goście podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia oraz przystąpili do wspólnego kolędowania razem z zespołem muzyków z Garwolina.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u