Hurtownik narkotyków zatrzymany

Autor: mat prasowe MSWiA 2020-01-15 08:57:23

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kłodzku wraz z policjantami KWP z Wrocławia zatrzymali 35-letniego Polaka. Mężczyźnie zarzuca się obrót blisko 167 kilogramami narkotyków. Wobec 35-latka sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu kłodzkiego. W akcji brali udział funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kłodzku oraz funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu. Podczas przeszukania, przeprowadzonego w domu zatrzymanego Polaka, zabezpieczono ponad 20 telefonów komórkowych, karty SIM, a także młynki służące do rozdrabniania marihuany oraz gotówkę. Zatrzymany podejrzany jest o udział w obrocie niemal 167 kilogramami marihuany, a także mniejszymi ilościami amfetaminy, kokainy, mefedronu oraz haszyszu.

Wobec 35-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z KWP we Wrocławiu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u