Wiceminister Paweł Szefernaker spotkał się z druhami OSP z Małopolski

Autor: mat prasowe MSWiA 2020-01-18 08:29:38

Gratuluję profesjonalizmu i sprawności. Daliście najlepszy dowód na to, jak wielką rolę Ochotnicze Straże Pożarne pełnią w całym systemie ratowniczym w Polsce – powiedział w piątek (17 stycznia br.) w Krakowie Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w MSWiA. Wiceminister spotkał się z druhami OSP z Małopolski, którzy pomagali turystom po tragicznej burzy w Tatrach.

Okazją do spotkania z druhami Ochotniczych Straży Pożarnych było podziękowanie za sprawną akcję ratunkową po ubiegłorocznej, tragicznej w skutkach burzy nad Tatrami. Wiceminister wręczył 76 druhom pamiątkowe grawertony. Wyróżnienia otrzymali druhowie z OSP: Olcza, Kościelisko, Witów, Małe Ciche, Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska, Rzepiska II, Leśnica, Jordanów, Bystra Podhalańska, Stryszawa, Sidzina i Nowy Targ.

– To była największa w historii akcja ratownicza w Tatrach, z największą liczbą osób poszkodowanych, którym trzeba było pomóc. Państwo brali udział w tej akcji i chciałem za to bardzo serdecznie podziękować w imieniu pana premiera i pana ministra Mariusza Kamińskiego – powiedział wiceminister Paweł Szefernaker.

Tragiczna burza nad Tatrami przeszła 22 sierpnia 2019 roku. Na skutek wyładowań atmosferycznych 4 osoby zginęły, a ponad 150 osobom konieczne było udzielenie pomocy. Poszkodowani zostali przewiezieni do ośmiu szpitali, w których pracowało 270 osób. Oprócz ratowników TOPR, GOPR oraz służb medycznych działania wspierały formacje podległe MSWiA. W akcji brało udział około 90 strażaków z PSP i OSP.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u