Zatrzymani po pościgu

Autor: mat prasowe MSWiA 2020-01-20 08:32:18

13 stycznia dla dwóch obywateli Polski próba przemytu papierosów zakończyła się zatrzymaniem z użyciem środków przymusu bezpośredniego. Mężczyźni próbowali wwieźć w głąb kraju kontrabandę o wartości prawie pół mln zł.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, w rejonie rzeki granicznej Bug (pow. chełmski), zauważyli terenowego jeepa. Kierowca auta na ich widok podjął próbę ucieczki. Zatrzymano go po pościgu. Funkcjonariusze użyli broni służbowej. Strzelano w koła pojazdu i rozłożono kolczatkę na drodze. Okazało się, że samochodem kierował 25-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, który był już wcześniej zatrzymywany przez funkcjonariuszy w związku z popełnionymi przestępstwami skarbowymi. W przestrzeni bagażowej auta wiózł duże tekturowe pudła, w których były papierosy. Kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy do Polski. Zabezpieczono papierosy warte ponad 282 tys. zł. 

Tego samego dnia miało miejsce zatrzymanie przemytnika, który również nie zareagował na wezwania funkcjonariuszy do zatrzymania się i zaczął uciekać. W osobowej skodzie 44-letniego mieszkańca Warszawy funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej ujawnili papierosy, które zostały wcześniej przemycone z terytorium Ukrainy do Polski. Zabezpieczono 15 tys. paczek papierosów o wartości ponad 211 tys. zł. Obaj kierowcy zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwa skarbowe. Za przemyt papierosów grozi im kara grzywny lub pozbawienia wolności.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u