Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Opolu Lubelskim

Autor: Lubelski UW 2020-01-20 08:37:10

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził woj. lubelskie, gdzie na zaproszenie władz samorządowych spotkał się z mieszkańcami Opola Lubelskiego.

W spotkaniu udział wzięli także minister w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, parlamentarzyści z woj. lubelskiego, m.in. były wojewoda, a obecnie poseł Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz samorządowcy, na czele z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim i burmistrzem Opola Lubelskiego Sławomirem Plisem.
 
– Jesteśmy na ostatnim etapie przygotowań Narodowej Strategii Onkologicznej; trwają ostatnie prace w Ministerstwie Zdrowia we współpracy ze mną – mówił Andrzej Duda, podczas spotkania z mieszkańcami. Jak dodał prezydent, dziś wszystkie wskaźniki jednoznacznie wskazują, „że śmiertelność w Polsce na przestrzeni najbliższych kilkunastu lat i przyszłych dziesięcioleci to będą choroby nowotworowe”. – Musimy się na to przygotować – podkreślił. 
 
Prezydent nawiązał także do zmian w sądownictwie. – Są obszary, które wymagają w Polsce naprawy, naprawiony musi zostać wymiar sprawiedliwości. Nie może być tak, że ludzie mówią, że sądy są niesprawiedliwe, że źle działają, i że sprawiedliwości nie znajdzie się w sądzie – zaznaczył.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u