Gospodarcza Inauguracja Roku 2020

Autor: Lubuski UW 2020-01-20 21:59:31

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w 15 edycji Gospodarczej Inauguracji Roku. To wydarzenie organizowane wspólnie przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową oraz Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Inauguracja pozwala na spotkanie szerokiego grona lubuskich przedsiębiorców wraz z samorządowcami, przedstawicielami szkół wyższych i politykami

Zapewniam, że jako przedstawiciel Rządu w województwie będę przykładał dużą wagę do utrzymywania dobrych kontaktów z Państwem, zwłaszcza w obliczu dyskusji nad Wizją Rozwoju Polski na lata 2020-2023. Będę spotykał się z Państwem, słuchał uwag na temat barier gospodarczych, metod i narzędzi wsparcia ekspansji zagranicznej oraz możliwości i relacji biznesu z administracją– mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Wojewoda, powołując się na ocenę Międzynarodowego Funduszu Walutowego i OECD podkreślał, że polska gospodarka jest najsilniej rozwijającą się gospodarką w Europie i jedną z 22 najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. Powołał się również ocenę Komisji Europejskiej, która zakwalifikowała Polskę do krajów najszybciej zamykających lukę podatkową.

- To wszystko jest efektem działania Rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz wysiłku polskich przedsiębiorców. Serdecznie dziękuję za Państwa aktywność, podejmowanie ryzyka i osiąganie sukcesów na rynku krajowym i międzynarodowym – podkreślał.

Tegorocznym hasłem Inauguracji zostały innowacje. Dr hab. Grzegorza Bełza z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wygłosił wystąpienie „Rozwijanie innowacyjności w dobie cyfrowej transformacji gospodarki”.

Następnie odbyła się debata na temat przyczyn niskiej innowacyjności lubuskich firm i metodach na jej podnoszenie. W debacie uczestniczyli przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej, władz samorządowych, czy właściciele lubuskich firm, co pozwoliło na szeroką reprezentację osób zainteresowanych rozwojem innowacyjności.

W trakcie wydarzenia Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa zaprezentowała swoją ofertę na nadchodzący rok.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u