Inauguracja 4. Śląskiego Festiwalu Nauki

Autor: Śląski UW 2020-01-28 08:35:31

W Teatrze Ślaskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach odbyła się uroczysta gala otwarcia 4. Śląskiego Festiwalu Nauki, będącego obecnie jednym z największych tego typu wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie.

W otwarciu uczestniczył wicewojewoda Robert Magdziarz, który odczytał list od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego do organizatorów i uczestników Festiwalu oraz w imieniu własnym podziękował za organizację wydarzenia i promocję nauki oraz szkolnictwa wyższego w województwie śląskim.

Podczas gali odbył się talk show naukowy z udziałem Setha Shostaka (byłego dyrektora Instytutu SETI, zajmującego się poszukiwaniem cywilizacji pozaziemskiej) oraz wręczenie Śląskich Nagród Naukowych 2020. Po części oficjalnej zaproszeni goście mogli obejrzeć spektakl „Radiance: The Passion of Marie Curie” w reżyserii Alana Aldy, opowiadający o pasji Marii Skłodowskiej-Curie do nauki. W wydarzeniu udział wzięła także Anna Budzanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u