Polska gospodarka potrzebuje innowacyjnych firm

Autor: mat prasowe KPRM 2020-01-31 08:36:32

Pokazujemy receptę na wzrost gospodarczy oparty o innowacyjność, eksport, polskie oszczędności, ale jednocześnie o dynamikę polskich przedsiębiorców i wysoki poziom zatrudnienia – mówił Mateusz Morawiecki w firmie ICB Pharma w Jaworznie w woj. śląskim.

Szef rządu podkreślił, że Plan Na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest nadzieją dla Polski, która w przyspieszonym tempie dogania kraje Europy Zachodniej. Według danych GUS Polska ma 4 proc. wzrost gospodarczy PKB. Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, w zeszłym roku był to jeden z najlepszych wyników w UE, a według OECD najlepszy ze wszystkich 36 państw OECD.

 

Po III kwartale mamy nadwyżkę handlową i możliwość sprzedawania produktów na całym świecie – mówił premier. Dodał, że są w Polsce firmy, mające szansę osiągać sukcesy światowe. Razem możemy rosnąć i obserwować rozwój gospodarczy, dla dobra całego społeczeństwa polskiego – podsumował szef rządu.

ICB Pharma należy do najbardziej innowacyjnych firm branży chemicznej. Jej produkty mają zastosowanie w ochronie zdrowia, higienie sanitarnej, rolnictwie, ogrodnictwie i hodowli zwierząt. Współpracuje z wieloma renomowanymi instytucjami naukowymi na całym świecie. Obecni właściciele realizują tradycje rodzinne, wprowadzając przełomowe w swoich kategoriach produkty chemiczne, popularyzując ich zastosowanie na wszystkich kontynentach.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u