Obywatel Turcji udawał Bułgara

Autor: mat prasowe MSWiA 2020-01-31 08:43:18

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Turcji, który posługując się fałszywymi bułgarskimi dokumentami próbował w Dorohusku przekroczyć ukraińsko-polską granicę.

27 stycznia w Dorohusku, na terenie kolejowego przejścia granicznego, do odprawy granicznej stawił się 47-letni obywatel Turcji. Mężczyzna  podróżujący pociągiem relacji Kijów–Warszawa wylegitymował się bułgarskimi dokumentami. Prowadzący odprawę funkcjonariusz SG wykrył, że bułgarski paszport 47-latka ma wymienioną stronę zawierającą dane personalne, natomiast dowód osobisty jest sfałszowany. Mężczyzna został zatrzymany i otrzymał decyzję o odmowie wjazdu. Obywatel Turcji przyznał się, że fałszywe dokumenty kupił w Stambule od nieznanej mu bliżej osoby. Docelowo z ich pomocą planował dostać się do Niemiec. Po zakończeniu prowadzonych czynności administracyjnych i procesowych cudzoziemiec  został przekazany służbom granicznym Ukrainy.

Posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami usankcjonowane jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u