Otwarcie X Dni Pamięci

Autor: Łódzki UW 2020-02-02 09:26:47

Wczoraj (29 stycznia) w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi,  wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra wziął udział uroczystym otwarciu X Dni Pamięci w ramach Łódzkich Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

 Przed 1939 r.  społeczność żydowska była istotnym elementem polskiej tożsamości. Niestety II Wojna Światowa doprowadziła do śmierci 6 mln Polaków, w tym wielu narodowości żydowskiej. Dlatego ważne jest, aby nie pozwolić zapomnieć o tragedii, jaką był Holocaust – powiedział Krzysztof Ciecióra, wicewojewoda łódzki.

Natomiast Artur Hofman, prezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce zwrócił uwagę na fakt, że Polska jest z jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie podejmuje się wiele działań na rzecz zachowania pamięci o zagładzie Żydów. - Cieszę się, że żyję w kraju, który pamięta i chce pamiętać nie tylko o tragedii jaką był Holocaust,  ale także o kulturze i tradycji żydowskiej – powiedział prezes TSKŻ Artur Hofman.

W uroczystości w teatrze im. Stefana Jaracza wziął także m.in. udział: Andrzej Górczyński – członek Zarządu Województwa Łódzkiego. W najbliższych dniach w ramach X Dni Pamięci będzie można obejrzeć spektakle oraz projekcje filmów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u