Wojewoda spotkał się z posłami z Lubelskiego. Omawiali sprawy regionu

Autor: Lubelski UW 2020-02-03 08:32:12

Posłowie zrzeszeni w Lubelskim Zespole Parlamentarnym przy Klubie Parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości spotkali się z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką, aby rozmawiać o bieżących sprawach Lubelszczyzny. Posiedzenie odbyło się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Kilka dni wcześniej doszło też do podobnego spotkania w Sejmie.

Po co wojewoda spotyka się z posłami? – Pozwala to wypracować pewne priorytety, jeśli chodzi o współpracę, zarówno w warunkach lokalnych, ale również o działania skierowane w kierunku centrali, do poszczególnych ministerstw – podkreśla Lech Sprawka. – To szczególnie ważne, ponieważ w lutym rozpoczynają się prace nad budżetem na kolejny rok. Dlatego ważne jest wypracowanie wspólnych stanowisk w wielu kwestiach związanych z funkcjonowaniem urzędu wojewódzkiego, ale również w różnych sferach życia społecznego i gospodarczego.
 
W spotkaniu w Lublinie uczestniczyli Przemysław Czarnek, Teresa Hałas, Tomasz Zieliński, Krzysztof Szulowski, Beata Strzałka, Sylwester Tułajew, Dariusz Stefaniuk, Jerzy Bielecki, Anna Dąbrowska-Banaszek i Kazimierz Choma.
 
Kilka dni wcześniej wojewoda Lech Sprawka spotkał się z parlamentarzystami z woj. lubelskiego w Sejmie. Tam obecni byli również m.in. wicepremier Jacek Sasin oraz wiceminister Artur Soboń, a gośćmi poza wojewodą byli marszałek woj. lubelskiego Jarosław Stawiarski, rektor KUL ks. Antoni Dębiński, przewodniczący Solidarności Marian Król i dyrekcja szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. Rozmawiano o rozwoju KUL, szpitala oraz organizacji obchodów 40-lecia Lubelskiego Lipca 80.   
 
Przypomnijmy, że 20 stycznia br. wojewoda odbył również spotkanie z Lubelskim Zespołem Parlamentarnym, którego przewodniczącym jest Michał Krawczyk, poseł Koalicji Obywatelskiej. – Zespoły zgłaszają swoje pola zainteresowań, jeśli chodzi o współpracę z wojewodą. Tutaj nie ma żadnej sprzeczności. Wszystkim przyświeca jeden cel: powodzenie naszego województwa – zaznacza wojewoda lubelski

© 2018 Super-Polska.pl stat4u