WICEMINISTER ZDROWIA JÓZEFA-SZCZUREK-ŻELAZKO Z WIZYTĄ W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM

Autor: Podkarpacki UW 2020-02-04 08:42:58

Sekretarz stanu w ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko przebywała 31 stycznia br. z wizytą w województwa podkarpackim.

Wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko, wraz z wojewodą podkarpacki Ewą Leniart, odwiedziła Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, gdzie spotkała się z dyrekcją,  pracownikami i honorowymi krwiodawcami. Celem działania RCKK w Rzeszowie jest w szczególności organizowanie i prowadzenie działalności w zakresie krwiodawstwa i krwiolecznictwa, a zwłaszcza w zakresie pobierania krwi i oddzielania jej składników oraz zaopatrywanie podmiotów leczniczych w krew i jej składniki, a także w produkty krwiopochodne i inne produkty lecznicze oraz prowadzenie usług laboratoryjnych.

Kolejnym punktem wizyty była Klinika Hematologii oraz Klinika Nefrologii wraz ze stacją Dializ Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie. Minister Szczurek-Żelazko zapoznała się tam ze szczegółami dotyczącymi rozbudowy placówki. Inwestycja, dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, ma zostać ukończona jeszcze w tym roku.

Następnie sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia wzięła udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego

© 2018 Super-Polska.pl stat4u