XIII FORUM EUROPA – UKRAINA

Autor: Podkarpacki UW 2020-02-06 09:29:13

4 i 5 lutego w podrzeszowskiej Jasionce odbywa się XIII Forum Europa  - Ukraina. W wydarzeniu biorą udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart  i wicewojewoda Jolanta Sawicka.

Forum Europa – Ukraina, odbywające się od 2007 r., jest jednym z kluczowych wydarzeń organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich przy współpracy Województwa Podkarpackiego.  Debaty tegorocznej edycji skoncentrują się na kluczowych kwestiach modernizacji i rozwoju potencjału gospodarczego Ukrainy, możliwości regionów oraz współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich. 

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart uczestniczyła dziś w zorganizowanym w ramach wydarzenia dyskusyjnym panelu Województwa Podkarpackiego  pn. „Projekty polskiej pomocy rozwojowej jako narzędzie prowadzenia polityki Partnerstwa Wschodniego na szczeblu regionalnym”. Panel stanowił podsumowanie dotychczasowej wieloletniej współpracy, jak również był okazją do dyskusji na temat nowych kierunków współdziałania, a także pozwolił spojrzeć na wieloaspektowe znaczenie współpracy rozwojowej w obszarze Partnerstwa Wschodniego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u