Nowe drogi w gminie Jedwabne

Autor: Podlaski UW 2020-02-07 08:22:00

Mieszkańcy miejscowości Chrostowo i Grądy Wielkie mogą już oficjalnie korzystać z przebudowanych dróg. Inwestycje za ponad 2,7 mln zł były możliwe dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych. – Potrzeby są duże, ale będą zaspokajane – powiedział podczas otwarcia wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Przebudowa około półkilometrowego odcinka drogi w Chrostowie kosztowała ponad milion złotych, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to ponad 700 tys. zł. Prawie kilometrowy odcinek drogi w Grądach Wielkich przebudowano za ponad 1 mln 700 tys. zł - z czego ponad 1 mln 100 tys. zł to wsparcie z rządowego programu.

- Fundusz Dróg Samorządowych daje duże możliwości. Przewiduje inwestycje wieloletnie i jest również zasilany sporymi kwotami, które przeznaczone są na drogi gminne i powiatowe. Potrzeby są ogromne, ale powoli będą zaspokajane, bo jako województwo podlaskie mamy jedną z wyższych alokacji w ramach Funduszu - mówił podczas otwarcia dróg wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

W tym roku w Podlaskiem jest zaplanowana przebudowa 263 dróg samorządowych za łączną kwotę 643 mln zł, z czego połowę tej kwoty pokryje Fundusz Dróg Samorządowych

© 2018 Super-Polska.pl stat4u