Żłobek w Suszu oficjalnie otwarty!

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2020-02-07 08:34:53

Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, władze Gminy Susz oraz radni Rady Miejskiej w Suszu wzięli udział w uroczystości otwarcia suskiego żłobka.

Suski żłobek powstał dzięki rządowemu dofinansowaniu z programu „Maluch+” w wysokości prawie 360 tysięcy złotych oraz wkładowi własnemu Gminy Susz (90 tysięcy złotych).

W ceremonii uczestniczyli także rodzice i dzieci, które uczestniczą w adaptacyjnym tygodniu żłobkowym. Od 10 lutego placówka rozpocznie już normalną działalność.

Tydzień adaptacyjny to czas na przystosowanie do zupełnie nowych warunków i trybu życia, którego wcześniej dziecko nie znało. Atmosfera towarzysząca dziecku w trakcie poznania nowego obiektu jest warunkiem zaaklimatyzowania się w tym otoczeniu, dlatego Żłobek w Suszu rozpoczyna działalność od kilku dni, w trakcie których rodzice towarzyszą swoim pociechom podczas zabaw.

Żłobek ma swoją siedzibę w budynku Przedszkola w Suszu, przy ul. Piastowskiej 1A. Zapewnia codzienną opiekę w wymiarze 10 godzin - od godz. 6.30 do 16.30. Obiekt posiada dwie, odpowiednio wyposażone sale, przystosowaną do żywienia najmłodszych kuchnię, pomieszczenia sanitarne oraz wygrodzony plac zabaw, przeznaczony wyłącznie dla maluszków. W pierwszym dniu adaptacyjnym uczestniczyło 21 maluchów wraz z rodzicami. Placówka jest przygotowana na przyjęcie 40 dzieci.

Koszt pobytu dziecka w Żłobku w Suszu to 400 złotych opłaty stałej oraz koszt wyżywienia dziecka – 7,30 zł za jeden dzień.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u