Decyzja ZRID na przebudowę mostu w Toruniu przekazana!

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2020-02-07 08:37:50

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w konferencji prasowej organizowanej w Urzędzie Miasta Toruń, gdzie na ręce prezydenta Michała Zaleskiego przekazał decyzję Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Według zapowiedzi przebudowa mostu ruszy już wiosną tego roku.

 Po wielomiesięcznej współpracy z administracją Pana Prezydenta, Zarządem Dróg Miejskich w Toruniu oraz projektantami przebudowy i rozbudowy mostu Józefa Piłsudskiego udało się przygotować decyzję ZRID, która umożliwia realizację tego ważnego dla Torunia i całego regionu przedsięwzięcia - mówił Mikołaj Bogdanowicz, który zaznaczył, że zezwolenie dotyczy również budowy mostu tymczasowego, który będzie realizowany przez II Pułk Inżynieryjny w Inowrocławiu.

Prezydent Michał Zaleski podkreślił ważną rolę polskiego rządu w budowie przeprawy tymczasowej.

- Ta decyzja jest faktem. Teraz trwa postępowanie przetargowe na wyłonienie generalnego wykonawcy, którego rolą będzie to, aby wykonać główne zadanie oraz wybudować podstawę do mostu tymczasowego. Przeprawę uzyskaliśmy na bardzo korzystnych warunkach od polskiego rządu - zakończył prezydent.

Przewidywany termin zakończenia prac przy pierwszym etapie remontu to zima 2020.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u