Nowy Komisariat Policji

Autor: Zachodniopomorski UW 2020-02-09 08:16:04

Symboliczne przekazanie kluczy do Komisariatu Policji odbyło się 6 lutego  w Międzyzdrojach. W uroczystości wzięli udział m.in. posłowie Michał Jach i Leszek Dobrzyński oraz wicewojewoda Marek Subocz i komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła.

Poprawa infrastruktury technicznej Policji jest jednym z priorytetów rządowego programu modernizacji służb mundurowych – podkreślił w swoim wystąpieniu wicewojewoda Marek Subocz. - Już obecnie na terenie naszego województwa mamy widoczne efekty działania tego programu. Oddawane do użytku i budowane są nowe komendy powiatowe, a wiele siedzib jednostek policyjnych zostało kompleksowo zmodernizowanych lub jest w trakcie tego procesu. Wartość tych wszystkich inwestycji zbliża się do kwoty 160 milionów złotych – dodał wicewojewoda.

Dotychczasowa siedziba Komisariatu Policji w Międzyzdrojach nie spełniała obowiązujących standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych.

Zakończenie prac oraz odbiór budynku odbył się we wrześniu 2019 roku. Środki na inwestycję w całości pochodziły z budżetu Policji. Koszt przebudowy wyniósł 2,25 mln zł.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u