W Kętrzynie otwarto dom dla samotnych mam i ich dzieci.

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2020-02-09 08:36:58

W Kętrzynie samotne matki z małymi dziećmi i kobiety w ciąży mają nowe miejsce, w którym znajdą pomoc. W uroczystym otwarciu placówki uczestniczył Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

W budynku będzie mogło mieszkać 15 osób. Jest w pełni wyposażony. Są tam kuchnia, jadalnia, bawialnia, gabinety terapeutyczne i łazienki. Wszystko urządzono w wysokim standardzie i bez barier architektonicznych. W domu dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży będą pracowali psycholog, terapeuta, pedagog, pracownik socjalny i wychowawcy.

W tej chwili kętrzyńskie Centrum Pomocy Rodzinie, które zajmuje się domem, skierowało do niego 4 kobiety z dziećmi. W sumie schronienie znajdzie tam teraz 10 osób. Kobiety i ich dzieci będą mogły znaleźć opiekę, wsparcie duchowe i materialne, a przede wszystkim szansę na zbudowanie lepszej przyszłości.

Remont i doposażenie budynku było możliwe dzięki pieniądzom z budżetu powiatu kętrzyńskiego, w wysokości 150 tysięcy złotych. Tyle samo przekazano z rządowej dotacji z Programu Kompleksowego Wsparcia dla Rodzin „Za Życiem”.

Podobne domy dla matek i kobiet w ciąży działają też w Olsztynie, Ełku i Elblągu.

.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u