Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego

Autor: Wielkopolski UW /Tomasz Stube 2020-02-20 07:29:30

Ze starostami wielkopolskich powiatów spotkał się dziś wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Podczas Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego omawiano między innymi zagadnienia dotyczące zagrożeń epidemiologicznych oraz rozwoju infrastruktury drogowej w oparciu o realizowane rządowe programy.

Wojewoda wielkopolski omówił aktualną sytuację związaną z zagrożeniami wirusem ASF oraz ptasiej grypy. Jak podkreślił, prowadzone działania muszą koncentrować się na zmniejszeniu populacji dzika, by wirus ASF nie dotarł do wielkopolskich gospodarstw. Według aktualnych raportów służb weterynaryjnych, od 5 grudnia ubiegłego roku ujawniono w Wielkopolsce 128 przypadków wirusa ASF u dzików. W województwie nie stwierdzono żadnego ogniska tej choroby.

Wojewoda przedstawił także dotychczasowe działania służb podjęte w związku z możliwością wystąpienia przypadków zakażenia koronawirusem. W trakcie spotkania oceniono także ubiegłoroczny nabór wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych oraz perspektywy działania FDS w tym roku. Spotkanie było również okazją do dyskusji nt. opłat za nieterminowe zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdów z terenu UE oraz współpracy Państwowej Straży Pożarnej z samorządami.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u