Szpital Powiatowy w Limanowej otrzymał nowy tomograf i dwie karetki

Autor: Małopolski UW 2020-02-20 07:52:42

Dzięki dofinansowaniu ze środków rządowych Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej otrzymał nowoczesny tomograf komputerowy oraz dwa pojazdy sanitarne. Przekazania sprzętu dokonała sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelasko w obecności wojewody małopolskiego Piotra Ćwika i wicewojewody Józefa Leśniaka.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik odczytał list premiera Mateusza Morawieckiego przygotowany na tę uroczystość.

- Nowoczesny sprzęt, o który wzbogacił się Państwa szpital, w istotny sposób usprawni funkcjonowanie placówki. Pacjenci zyskają dostęp do najnowszej diagnostyki, a także możliwość pomocy w przypadkach wymagających szybkiej interwencji. Poprawią się standardy leczenia pacjentów i dostępność do opieki medycznej, a to jest cel, na którym nam najbardziej zależy – napisał premier Mateusz Morawiecki.

Limanowski szpital otrzymał z Ministerstwa Zdrowia Certyfikat Akredytacyjny, który jest przyznawany placówkom z określonym poziomem funkcjonowania a także wysoką jakością udzielanych świadczeń. Przyznanie go oznacza, że funkcjonowanie szpitala w okresie jego obowiązywania nie będzie gorsze niż w trakcie oceny.

- Gratuluję (…) Certyfikatu Akredytacyjnego Ministra Zdrowia. To dowód wysokiego poziomu funkcjonowania tej placówki i dobrej jakości świadczeń. Dziękuję pracownikom szpitala wszystkich szczebli za ich poświęcenie i zaangażowanie – dodał w liście premier Morawiecki.

- Służba zdrowia to wielkie wyzwanie dla naszego Państwa. To kluczowy obszar naszego zainteresowania i inwestycji w najbliższych latach. Dziękuję wszystkim którzy angażują się w modernizację szpitala, w tym Panu Józefowi Leśniakowi, wicewojewodzie małopolskiemu – dziękował premier Morawiecki.

Nowe ambulanse sanitarne zostały dofinansowane z budżetu Wojewody Małopolskiego oraz dotacji w ramach programu zakupu ambulansów na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z wojewodami w łącznej kwocie 500 tysięcy złotych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u