60 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej ślubowało służbę na rzecz Ojczyzny.

Autor: Opolski UW 2020-02-27 08:35:03

Do WOT przystępują ochotnicy, często ludzie, którzy mają rodziny oraz doświadczenie zawodowe na różnych płaszczyznach. Służba w WOT jest dla nich jednak szczególnym wyrazem patriotyzmu i działania na rzecz obywateli.

W minioną sobotę w Brzegu na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich zaprzysiężonych zostało ponad 60 żołnierzy 13 Śląskiej Brygady OT im. ppłk. Tadeusza Puszczyńskiego ps. „Konrad Wawelberg”. To właśnie w tym miejscu powstał pierwszy w województwie opolskim batalion WOT.

- WOT w całym kraju udowodniły, że ich żołnierze są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc i praca na rzecz Ojczyzny.  Przysięgi wojskowe są jednym z symboli narodowych, które przez całe tysiąclecia towarzyszyły polskiemu żołnierzowi – podkreśla wojewoda opolski Adrian Czubak, który wziął udział w uroczystości.

Podczas uroczystości Sekretarz Stanu MON Marcin Ociepa odczytał list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz podziękował za ich decyzję o wstąpieniu do służby, życząc wytrwałości i satysfakcji z wykonywanych obowiązków.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u