Międzypokoleniowy Dzień Aktywności w Poznaniu

Autor: Wielkopolski UW /Tomasz Stube 2020-02-27 08:42:29

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, wojewoda Łukasz Mikołajczyk otworzył dziś Międzypokoleniowy Dzień Aktywności. Przedstawiając pakiet działań dedykowanych seniorom w różnych programach rządowych, wojewoda wskazał jednocześnie na rolę solidarności międzypokoleniowej, która jest fundamentem działań rządu.

Blisko 200 seniorów z klubów oraz domów seniora z całego województwa zaprezentowało swoje pasje artystyczne i zainteresowania. Na scenie sali sesyjnej urzędu usłyszeliśmy piosenki oraz poezję w wykonaniu między innymi Poznańskich Senioritek, Chóru „Wrzos”, czy Nadnerzanek. Seniorzy mieli także możliwość testować gry zręcznościowe na x-boxa oraz uczyli rękodzieła.

W ramach wydarzenia organizowanego w urzędzie, podobnie jak w całym kraju, zaprezentowano całą paletę działań kierowanych do osób starszych. W punktach wystawienniczych holu urzędu osoby zainteresowane mogły dowiedzieć się, jak założyć Internetowe Konto Pacjenta i jakie korzyści daje e-recepta.

Policjanci, strażacy oraz inspektorzy z inspekcji handlowej przedstawili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa seniorów. W wydarzeniu uczestniczyli także pracownicy ZUS oraz Poznańskiego Centrum Świadczeń.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u