Oko w oko z "najbrzydszą" żabą świata

Autor: ZOO Wrocław 2020-03-05 08:36:18

Płazy to grupa zwierząt, która bodaj najszybciej wymiera w środowisku naturalnym. Należą do nich m.in. żaby, które są nam, ludziom potrzebne, a także ekosystemom, w których występują. Jednym ze sposób na ochronę tych skaczących i kumkających zwierząt jest hodowla zachowawcza w ogrodach zoologicznych

W naszym zoo mieszkają przedstawiciele 42 gatunków żab, w tym jedne z najciekawszych i najrzadszych – żaby z jeziora Titicaca. Od piątku zwiedzający mogą je podziwiać osobiście, bo obok Motylarni powstało specjalne akwarium dla tego wymagającego gatunku.

My zachęcamy by poznać i pokochać żaby, bo:

  1. Potrafią wykonać skok stanowiący 30 krotność długości swojego ciała! Co oznacza, że człowiek mógłby, bez rozbiegu, wykonać skok na odległość około 100 m!
  2. Niektóre gatunki potrafią latać, a przynajmniej przemieszczać się w sposób przypominający lot. Robią tak dzięki powiększonej błonie między palcami.
  3. Każdego roku odkrywane są nowe gatunki żab, ostatnio opisane pochodzą z Afryki Południowej i obejmują dwa gatunki żab deszczowych, trzy górskie i kilka rzekotek...

© 2018 Super-Polska.pl stat4u