Spotkanie wojewody w sprawie koronowirusa

Autor: Lubuski UW 2020-03-06 09:19:38

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przewodniczył spotkaniu z podległymi mu służbami. 

Podczas rozmów przeanalizowano działania służb w dniu wystąpienia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce.

Wojewoda podziękował przedstawicielom służb za szybką reakcję i realizację procedur. Zobowiązał Lubuskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dr Dorotę Konaszczuk do ponownego poinformowania inspektorów powiatowych, by zachowali pełen profesjonalizm. Bezpośrednio po spotkaniu odbył się briefing prasowy, w którym udział wziął wojewoda wraz z wojewódzkim inspektorem sanitarnym. 

Wojewoda Władysław Dajczak poinformował mieszkańców, że wyniki badań pozostałych pacjentów wykluczyły koronawirusa. Równocześnie Inspektor Dorota Konaszczuk uściśliła, że próbki były badane w laboratorium w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Oświadczyła też, że od wczoraj ma ono możliwość wykonywania tych badań.

Wojewoda lubuski odniósł się do wczorajszego odwołania obecności kibiców w meczu koszykówki kobiet - Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. kontra Energa Toruń. Przeprosił za tę niedogodność i podkreślił, że względy bezpieczeństwa w tej sytuacji są priorytetem.

Każde wydarzenie z udziałem publiczności lub zgromadzenie będzie rozpatrywane indywidualnie, we współpracy z organizatorem oraz Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Przypomniał również, że odpowiedzialność za wydarzenia, które nie mają charakteru imprezy masowej spoczywa na organizatorach.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u