Zdarzenie z udziałem pociągu PKP Intercity relacji Kołobrzeg – Warszawa

Autor: Mazowiecki UW 2020-03-07 08:50:40

W piątek, 6 marca br. na stacji kolejowej Warszawa Centralna miała miejsce interwencja służb na wniosek podróżnego, który zaobserwował złe samopoczucie współpasażera pociągu Express InterCity Premium 8300 relacji Kołobrzeg – Warszawa – Kraków.

W związku z sytuacją właściwe służby wykonały czynności identyfikacyjne pasażerów mających ewentualny kontakt z podróżnym, co do którego zachodzi podejrzenie zakażenia wirusem COVID-19 i który opuścił skład pociągu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie zastosuje procedurę nadzoru epidemiologicznego wobec osób podróżujących w wagonach 1-3.

PKP Intercity uzgodniło z zarządcą infrastruktury przejazd pociągu do następnej stacji, tj. Warszawa Zachodnia, gdzie został wysłany pojazd zastępczy a wszystkich podróżnych przesadzono przy jednym peronie z jednej jednostki do drugiej. Pociąg z pasażerami odjechał o godzinie 14.02 z łącznym opóźnieniem 140 minut. Pojazd, w którym miała miejsce interwencja funkcjonariuszy ze stacji Warszawa Zachodnia zjechał na stację postojową PKP Intercity, gdzie zostanie poddany dezynfekcji.

Podróżny został zlokalizowany i pozostaje pod opieką powiatowych służb sanitarnych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u