Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą na Mazurach

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2020-03-08 09:34:30

Od wizyty w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie prezydent Andrzej Duda rozpoczął wizytę na Mazurach. Po południu odwiedzi Pisz. Prezydent odwiedza województwo warmińsko-mazurskie. W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie Andrzej Duda rozmawiał z władzami województwa na temat przygotowania samorządu do ewentualnej walki z koronawirusem.

Prezydent spotkał się m.in. z wojewodą Arturem Chojecki oraz służbami odpowiedzialnymi za zarządzanie kryzysowe w regionie. Andrzej Duda poinformował, że obecnie w regionie, kilka osób jest poddanych kwarantannie. Prezydent podkreślił, że w Polsce do tej pory zdiagnozowano tylko jeden przypadek zachorowania, ale należy zachować ostrożność.

Podczas spotkania z funkcjonariuszami w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie Andrzej Duda mówił także o dalszej modernizacji i doposażaniu służb. Podkreślał, że policjanci muszą być dobrze wyposażeni i powinni godziwie zarabiać, bo jest to podstawa zapewnienia bezpieczeństwa w państwie.

Prezydent wręczył nagrody wyróżniającym się studentom WSPol-u. Wczoraj szef MSWiA Mariusz Kamiński powołał na stanowisko komendanta-rektora policyjnej uczelni inspektor dr hab. Iwonę Klonowską.

Wcześniej Andrzej Duda złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą policjantów, który byli ofiarami Zbrodni Katyńskiej. Na godzinę 16 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej zaplanowano spotkanie Andrzeja Dudy z mieszkańcami Szczytna. Następnie prezydent pojedzie do Pisza, gdzie o 18.30 w sali sportowej przy I LO im. Bojowników o Polskość Mazur  będzie rozmawiał z mieszkańcami miasta i powiatu piskiego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u