Procedury w sprawie koronawirusa zadziałały

Autor: Śląski UW 2020-03-09 08:44:35

W dobrym stanie jest mężczyzna, mieszkaniec Rybnika, który obecnie przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu. To pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w naszym województwie – poinformował dziś po południu na briefingu prasowym wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Mężczyzna wrócił tydzień temu z nart z terenów północnych Włoch. Do domu przyjechał zorganizowanym autokarem, na pokładzie którego łącznie znajdowało się 33 pasażerów i 3 osoby obsługi. – Do wszystkich w ciągu zaledwie kilku godzin dotarli powiatowi inspektorzy sanitarni. 23 mieszkańców naszego województwa trafiło do kwarantanny domowej pod ścisłym nadzorem sanitarnym powiatowych inspektorów z: Gliwic, Rybnika, Tychów, Jaworzna, Chorzowa, Bytomia i Cieszyna. Pozostali również przebywają w kwarantannie w swoich miejscach zamieszkania, a chodzi o województwa: mazowieckie, dolnośląskie, lubelskie i opolskie. Żaden z tych pasażerów nie wykazuje symptomów chorobowych – przekazała wojewódzka inspektor sanitarna Urszula Mendera – Bożek.

Wszystkie służby bardzo sprawnie i szybko dotarły do osób z autobusu, gwarantując znacznie większe bezpieczeństwo i nie rozprzestrzenianie się wirusa – podkreślał wojewoda Wieczorek.  

Jestem w stałym kontakcie z wszystkimi oddziałami zakaźnymi w województwie. Na terenie województwa dysponujemy odpowiednią liczbą miejsc. Jesteśmy przygotowani do zagrożenia – zapewnił wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych Włodzimierz Mazur.

W dobrym stanie jest także pacjentka w sile wieku, która była w kwarantannie i trafiła także na oddział zakaźny szpitala w Raciborzu. Pobrane od niej próbki wykazały dzisiaj / 8 marca/ późnym popołudniem wynik dodatni. Służby sanitarno - epidemiologiczne poddały kwaranntanie osoby, z którymi kobieta miała kontakt. Obecnie  pod nadzorem sanitarnym przebywają 662 osoby, 7 jest hospitalizowanych.        

© 2018 Super-Polska.pl stat4u