Sytuacja w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą

Autor: Mazowiecki UW 2020-03-20 08:21:58

W związku z potwierdzeniem zachorowań na COVID-19 wśród personelu medycznego w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą uprzejmie informujemy, że w placówce zostały zastosowane wszystkie procedury epidemiologiczne. Inspektorzy powiatowej inspekcji sanitarnej prowadzą postępowanie epidemiologiczne - identyfikują wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zarażonymi osobami i obejmują je kwarantanną.

Służby Wojewody Mazowieckiego są w stałym kontakcie z dyrekcją szpitala i udzielą pomocy tak, by wszyscy pacjenci znaleźli się pod właściwą opieką medyczną.

Pacjenci z potwierdzonym pozytywnym wynikiem zarażenia COVID-19 wymagający dalszej hospitalizacji będą przetransportowani do Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych  i Administracji.

Do pracy w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą dołączy 5 lekarzy (internistów i chirurgów). Wśród nich Marszałek Stanisław Karczewski.

Pozostali chorzy z potwierdzonym pozytywnym wynikiem, których stan zdrowia pozwala na wypisanie do domu, będą przebywać w domowej izolacji.

Jeśli chodzi o zawieszenie działalności szpitala – taki wniosek zgodnie z ustawą o działalności leczniczej musi złożyć dyrekcja szpitala.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u