O współpracy w czasie zagrożenia COVID-19 z samorządowcami Ziemi Łomżyńskiej

Autor: Podlaski UW 2020-03-21 09:11:47

W piątek (20.03) wicewojewoda podlaski Tomasz Madras rozmawiał z samorządowcami oraz przedstawicielami instytucji z Łomży. W spotkaniu, którego inicjatorem był członek zarządu województwa Marek Olbryś, wzięli udział: starosta Leszek Szabłowski, zastępca prezydenta miasta Andrzej Stypułkowski, dyrektor łomżyńskiego szpitala Jacek Roleder, wójtowie i burmistrzowie z gmin powiatu łomżyńskiego, a także przedstawiciele Stacji Pogotowia Ratunkowego, Narodowego Funduszu Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łomży dotyczyło m.in. zabezpieczenia dostępu do karetek pogotowia ratunkowego w Łomży i okolicznych miejscowościach, finansowania szpitala w Łomży, dalszych dostaw sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej oraz zasad realizacji przepisów, dotyczących kwarantanny dla osób przybywających z zagranicy.

Wicewojewoda Tomasz Madras przekazał informację, że nie ma w tej chwili żadnych podstaw do obaw o przyjmowanie pacjentów z Łomży w szpitalu w Ostrołęce. Urząd Wojewódzki zadeklarował także dalszą pomoc w wyposażeniu łomżyńskiego szpitala, który został przekształcony na jednoimienny oraz finansowanie przewidziane na podstawie decyzji Ministra Zdrowia. Zgodnie z wnioskiem samorządów, zostanie także uruchomione dodatkowe miejsce kwarantanny w powiecie łomżyńskim.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u