W Kędzierzynie-Koźlu powstał „Hotel dla Medyka”

Autor: Opolski UW 2020-04-06 09:45:59

W trosce o bezpieczeństwo i komfort kadry medycznej szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu, wojewoda opolski uruchomił „Hotel dla Medyka”- w którym odpocząć może kilkadziesiąt osób.  

Hotel Hugo Business & Spa w Kędzierzynie-Koźlu od blisko dwóch tygodni znany jest jako „Hotel dla Medyka” – z którego, z inicjatywy wojewody opolskiego Adriana Czubaka, skorzystać może kadra medyczna szpitala monoprofilowego dla osób z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem. Obiekt posiada 42 pokoje, restaurację oraz strefę SPA. Znajduje się poza ścisłym centrum miasta w malowniczej dzielnicy Sławięcice.

- Pierwszych gości powitaliśmy już w miniony poniedziałek – relacjonuje wojewoda opolski. – Rola całego personelu medycznego jest nieoceniona. Hotel przygotowany jest na przyjęcie osób, które na co dzień podejmują walkę o zdrowie i życie opolskich pacjentów. W tych trudnych czasach nie możemy jednak zapominać, że Ci nasi bohaterowie, mają również swoje rodziny, bliskich których nie chcą narażać na ewentualną możliwość zakażenia koronawirusem. „Hotel dla Medyka” ma być zatem ostoją i miejscem odpoczynku, nierzadko chwilowym domem dla personelu medycznego – dodaje.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u