ZUT dołączył do akcji „Komputer dla ucznia”

Autor: mat prasowe ZUT 2020-04-08 09:51:59

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT przekazał 13 komputerów do nauki zdalnej najmłodszym mieszkańcom Szczecina, którzy nie posiadają tabletów, laptopów lub urządzeń stacjonarnych.

 

26 marca br. Centrum Informacji Miasta zwróciło się do osób i firm dysponujących nieużywanymi obecnie komputerami, z prośbą o pomoc szczecińskim uczniom w realizacji nauki zdalnej.   

 

Zapraszamy wszystkich, którzy mogą pomóc. To bardzo ważna sprawa, bo często w dużych rodzinach jeden komputer jest na cały dom. Przy nauce zdalnej to problem zwłaszcza, jeśli w wieku szkolnym jest kilkoro dzieci, wtedy dostęp do odpowiedniego sprzętu komputerowego jest mocno ograniczony – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. 

 

7 kwietnia br. ZUT przekazał 13 komputerów zakupionych w 2013 roku. Przez ostatnie siedem lat sprzęt był wykorzystywany podczas zajęć w pracowni dydaktycznej „Grafiki inżynierskiej” na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT.
 

Urządzenia zostały przekazane do Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 67 im. Jana Brzechwy w Szczecinie. Stamtąd trafią do najbardziej potrzebujących rodzin.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u