OD NAJMŁODSZYCH DO NAJSTARSZYCH, WSZYSCY NOSIMY MASECZKI W WALCE Z EPIDEMIĄ

Autor: mat prasowe MSWiA 2020-04-18 09:44:18

Walka z epidemią kornowirusa to nasza wspólna sprawa. Od naszego odpowiedzialnego zachowania zależy bardzo wiele. Od niedawna mamy również obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Z tego też powodu w ostatnim czasie, policjanci z Prudnika przy wsparciu swojej maskotki – sierż. Prudka, rozdawali maseczki dzieciom i dorosłym. Akcja odbyła się dzięki pomocy lokalnych władz Prudnika i Głogówka.

W ramach walki z koronowirusem prudniccy policjanci oraz maskotka prudnickiej policji sierż. Prudek rozdali mieszkańcom gminy Głogówek - 200 szt. maseczek oraz informowali ich kiedy i dlaczego należy je nosić. Funkcjonariusze sprzęt ochronny otrzymali od Burmistrza Głogówka Piotra Bujaka.

Policjanci otrzymali również wsparcie od Burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka. W tym przypadku jest to pakiet maseczek ochronnych przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców gminy Prudnik. Tutaj również zadania podjął się sierż. Prudek, który osobiście je dostarczał. Pierwsze z nich zostały już rozwiezione i przekazane dzieciom.

Przypominamy, że od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych.

Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u