Szpital w Wolicy przygotowuje się do przyjęcia pierwszych pacjentów

Autor: Wielkopolski UW 2020-04-22 08:30:57

W Wolicy trwa przygotowanie jednoimiennego szpitala dla pacjentów z COVID-19. Wczoraj (20 kwietnia) ewakuowano 28 pacjentów z placówki i rozpoczęto prace przygotowawcze, m.in. tworzone są śluzy czy strefy czysta i brudna. Działania wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. W czwartek rano będą transportowani pierwsi pacjenci z kaliskiego Salusa. W sztabie organizacyjnym pracuje przedstawiciel wojewody wielkopolskiego.

 

Decyzję o przekształceniu szpitala w Wolicy w placówkę jednoimienną podjął w poniedziałek 20 kwietnia wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. - Decyzja ma związek z coraz większą liczbą zakażeń, do których dochodzi szczególnie na południu naszego województwa - wyjaśniał wojewoda. Jak obecnie wygląda sytuacja w placówce? – W czwartek rano do szpitala trafią pierwsi pacjenci. Obecnie są prowadzone konieczne prace budowlane. Dostarczono również środki ochrony osobistej, czekamy na respiratory – dodaje. 

 

Ewakuowano łącznie 28 pacjentów, którzy trafili do specjalistycznych szpitali w Poznaniu, Chodzieży i Ludwikowie. Szpital z Ministerstwa Zdrowia otrzyma również 10 dodatkowych respiratorów

© 2018 Super-Polska.pl stat4u