10-LETNIE DZIECKO ZGŁOSIŁO ZAGINIĘCIE, DZIELNICOWI NIE ZAWIEDLI

Autor: mat prasowe MSWiA 2020-04-25 09:08:36

Po rozmowie z 10-letnim dzieckiem służba dyżurna z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie pilnie wszczęła działania poszukiwawcze za zaginionym 23-latkiem. Policyjne załogi, oraz druhowie straży pożarnej przeczesywali między innymi okoliczne lasy i łąki. Mężczyznę odnaleźli dwaj dzielnicowi z Piaseczna. Konieczna była interwencja pogotowia ratunkowego, która zabrała odnalezionego do szpitala. „Pomagamy i chronimy” tym mottem kierujemy się w naszej codziennej służbie.

Policjanci służby dyżurnej z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie otrzymali informację telefoniczną od 10-letniego dziecka. Przekazana wiadomość spowodowała postawienie w gotowości kilkunastu policjantów prewencji, pionu kryminalnego oraz kobiecą załogę z posterunku w Zalesiu Górnym. O wsparcie poproszono również druhów z Państwowej Straży Pożarnej. Chodziło o zaginięcie 23-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu piaseczyńskiego, ponieważ udzielone przez dziecko relacje świadczyły o realnym zagrożeniu życia mężczyzny.

Przeszukane zostały okolice miejsca zamieszkania, a także zarośla i tereny leśne. W głębi lasu dwaj dzielnicowi z Piaseczna mł. asp. Michał Malinowski i mł.asp. Grzegorz Dębski odnaleźli zaginionego. Policjanci wyprowadzili go z lasu i oddali w ręce przybyłej już na miejsce załodze pogotowia ratunkowego, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Na duże uznanie zasługuje postawa 10-letniego dziecka.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u