Wybory w Chociwlu i nowe terminy wyborów w Cedyni i Rymaniu

Autor: Zachodniopomorski UW 2020-04-27 08:37:38

Wybory uzupełniające w Chociwlu odbyły się w ostatnią niedzielę. Wybory uzupełniające do rad gminy w Cedyni i Rymaniu decyzją wojewody zachodniopomorskiego zostały przesunięte z 26 kwietnia na 3 maja 2020 r.

Podstawą do podjęcia decyzji o terminach wyborów uzupełniających były opinie Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych. W Chociwlu opinia służb sanitarnych dot. organizacji wyborów uzupełniających jest pozytywna.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stargardzie, oceniając możliwości przeprowadzenia wyborów w Chociwlu podkreślił, że „przy zastosowaniu wszystkich wymaganych środków ostrożności, minimalizujących ryzyko zakażenia, w ocenie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Stargardzie, przeprowadzenie wyborów uzupełniających jest możliwe” – czytamy w piśmie do wojewody. 

„Biorąc pod uwagę dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiczną nie jest możliwe jednoznaczne wydanie opinii, co do możliwości bezpiecznego przeprowadzenia wyborów uzupełniających” – czytamy w piśmie Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kołobrzegu, Jacka Ekk–Cierniakowskiego nt. wyborów w gminie Rymań. Jednoznacznej oceny możliwości bezpiecznego przeprowadzenia wyborów w Cedyni nie wydał także Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie.

W związku z powyższym, zgodnie z zarządzeniem wojewody z 16 kwietnia, wybory w Chociwlu odbędą się w najbliższą niedzielę, a wybory w gminach Cedynia i Rymań zostały przesunięte o kolejny tydzień.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u