Płyny do dezynfekcji dla żłobków i przedszkoli w Łódzkiem

Autor: Łódzki UW 2020-05-02 10:13:19

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński na konferencji prasowej przed Komendą Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi zainaugurował dziś osobiście akcję, której celem jest przekazanie płynów do dezynfekcji dla żłobków i przedszkoli, które rozpoczynają działalność z dniem 6 maja 2020.

Dzięki zaangażowaniu Państwowej Straży Pożarnej, w krótkim czasie do wszystkich łódzkich placówek trafi łącznie blisko 10 tys. litrów środków do odkażania.

- Dzisiaj za pośrednictwem funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej do łódzkich przedszkoli i żłobków przekażemy ponad 9,5 tys litrów płynu dezynfekcyjnego. Nie mamy informacji ze strony przedstawicieli Łodzi ile przedszkoli czy żłobków zostanie otwarte 6 maja, dlatego płyn dezynfekcyjny trafi do wszystkich placówek. Jednak mamy nadzieję na otrzymanie takiej informacji, bo wtedy miasto będzie mogło racjonalnie gospodarować płynem dezynfekcyjnym - podkreślił wojewoda.

Dziś otrzymają je łódzkie żłobki i przedszkola. Od jutra będą już dowożone do pozostałych rejonów naszego województwa. Zgodnie z zaleceniami GIS środki te mają służyć do dezynfekcji rąk personelu i rodziców/opiekunów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u