Pobieranie wymazów przez łódzkich terytorialsów

Autor: Łódzki UW 2020-05-04 09:25:30

Na wniosek wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i 25. Brygady Kawalerii Powietrznej rozpoczęli pobieranie wymazów do badań na obecność koronawirusa od pracowników Domów Pomocy Społecznej w naszym województwie

Dwa zespoły wymazowe będą udawały się do DPSów wskazanych przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ŁUW aby przede wszystkim objąć badaniami personel. Zespoły będą gotowe również do ewentualnego wykonania testów podopiecznym w placówkach.

W skład każdego z zespołów wchodzi kierowca ambulansu, który nie ma bezpośredniego kontaktu z medykiem pobierającym próbki do badania ani z jego pomocnikiem. Równocześnie żołnierze, którzy mogą być narażeni na kontakt z wirusem będą odpowiednio wyposażeni w środki ochrony osobistej: kombinezony, maski, rękawice, gogle, przyłbice.

- Każdy z żołnierzy musiał przejść specjalistyczne szkolenie, które przeprowadziła doświadczona kadra z Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Wszystkie czynności są ściśle określone w procedurach, które mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim stronom zaangażowanych w akcje - podkreślił oficer prasowy 9ŁBOT mjr Arkadiusz Rubajczyk.

Wspieranie lokalnych społeczności są realizowane wspólnie z innymi podmiotami, przede wszystkim w ramach zadań koordynowanych przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u