Płyn dezynfekcyjny z zarekwirowanego alkoholu

Autor: Zachodniopomorski UW 2020-05-07 09:23:38

Zarekwirowany z przestępstw przez Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie alkohol etylowy trafił do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Posłuży do przygotowania płynu dezynfekcyjnego.

Płyn dezynfekcyjny przeznaczony będzie do działań związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Skorzysta z niego WSSE oraz powiatowe stacje, a także, w razie potrzeby, trafi również do Domów Pomocy Społecznej i Zakładów Opieki Leczniczej na Pomorzu Zachodnim.

 

Zgodnie z procedurą, aby alkohol mógł pełnić rolę dezynfekcyjną, zostanie rozcieńczony do 70%. Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy docelowo przekaże 12 000 litrów alkoholu etylowego. Zostanie rozlany do pojemników, w które WSSE wyposażyła  Grupa Azoty (10 sztuk pojemników o pojemności 500 l.) 12 Brygada Zmechanizowana wypożyczyła mieszadła ze stali nierdzewnej, które posłużą do produkcji płynu dezynfekcyjnego.

 

- Ta operacja jest możliwa dzięki zaangażowaniu i współpracy instytucji, które wsparły zachodniopomorskie służby sanitarne – podkreśla wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Dziękuję Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police, Wojciechowi Wardackiemu i Tomaszowi Panasowi za okazaną po raz kolejny pomoc zachodniopomorskim służbom w walkę z koronawirusem, a także dowódcy 12 BZ, generałowi Sławomirowi Dutczakowi.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u