POLICJANCI ZATRZYMALI MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY WYKORZYSTYWAŁ SEKSUALNIE 13-LATKĘ

Autor: mat prasowe MSWiA 2020-05-24 10:35:46

Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzewanego o wykorzystywanie seksualne 13-letniej dziewczynki. Mężczyzna zwabił dziecko przez Internet, a następnie uwiódł i wykorzystywał seksualnie. Zatrzymany został przewieziony do jednostki Policji. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku prowadzą sprawę dotyczącą molestowania seksualnego 13-letniej dziewczynki, mieszkanki Pomorza. W wyniku ich działań wyszło na jaw, że 39-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego w połowie ubiegłego roku nawiązał kontakt z 13-latką. Poprzez komunikatory internetowe przesyłał jej między innymi swoje nagie zdjęcia, uwiódł dziewczynkę, a w ostateczności doprowadził do bezpośrednich spotkań z nią. W trakcie tych spotkań podejrzany wykorzystywał ją seksualnie.

Na początku tego tygodnia funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 39-latka i zatrzymali go. Był całkowicie zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał oporu. Został przewieziony do jednostki Policji, gdzie usłyszał zarzuty związane z przestępstwami pedofilskimi. Wczoraj, 21.05.2020 r., decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz 12 lat więzienia.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u