Kodeń może pochwalić się nowym targowiskiem

Autor: Lubelski UW 2020-05-25 09:00:45

Mieszkańcy gminy Kodeń w powiecie bialskim z niecierpliwością oczekiwali  na zakończenie prac przy rewitalizacji miejscowego targowiska. W końcu projekt został zrealizowany.  Nowoczesna inwestycja zastąpiła nieestetyczny, niewygodny obiekt, który znajdował się na nieutwardzonej nawierzchni.

W symbolicznym przecięciu wstęgi i  oficjalnym otwarciu targowiska „ Mój Rynek” w gminie Kodeń  uczestniczył wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, wójt  gminy Jerzy Troć, zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Daniel Rybaczuk, dyrektor biur poselskich PiS w Białej Podlaskiej Kamil Paszkowski, samorządowcy, a także mieszkańcy oraz zainteresowani wydarzeniem.
 
Łączny koszt budowy wyniósł około 2 mln zł, z czego na realizację tej inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości miliona złotych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wykonawcą była firma budowlano - remontowa Dorotex z Radzynia Podlaskiego. Obiekt zaprojektował Tomasz Siedlanowski z Białej Podlaskiej.
 
Nowoczesny obiekt dysponuje miejscem na 40 stoisk, z czego ponad 20 ma zadaszenie. Targowisko zlokalizowane na utwardzonym terenie zajmuje około pół hektara.  W zadaszonej hali znalazło się także miejsce o charakterze socjalnym i gospodarczym.
 
Targowisko „ Mój Rynek” jest dużą szansą dla lokalnych wytwórców tradycyjnych produktów. Z pewnością  przyciągnie do Kodnia sprzedawców i kupujących. Przebudowany obiekt ma spełniać również inną rolę. Jak powiedział wójt gminy Kodeń, plac posłuży również jako miejsce do wszelkich uroczystości oraz imprez.
 
Podczas uroczystości otwarcia nie zabrakło gratulacji oraz podziękowań – Drodzy mieszkańcy, szanowni handlujący, życzę państwu, abyście bezpiecznie i spokojnie mogli sprzedawać to co produkujecie, to co nasze lokalne, dobre bo polskie. Jesteście państwo wizytówką województwa lubelskiego - powiedział wicewojewoda  Robert Gmitruczuk.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u