Premier RP Mateusz Morawiecki złożył hołd uczestnikom III Powstania Śląskiego

Autor: Opolski UW 2020-05-26 10:16:37

Mija 99. rocznica wybuchu najważniejszej bitwy III Powstania Śląskiego, bitwy o Górę Św. Anny. Miejsce, które dla Polaków oraz mieszkających w regionie Ślązaków jest szczególnie ważne pod względem patriotycznym, historycznym oraz duchowym. Dziś pod Pomnikiem Czynu Powstańczego Premier RP Pan Mateusz Morawiecki, złożył wieniec na cześć pamięci Uczestników Powstania.

W swoim wystąpieniu Pan Premier podkreślał, że szczególnie tu – na Górze św. Anny fraza hymnu „Będziem Polakami” brzmi mocno. - Bez tych Powstańców, którzy toczyli boje nie byłoby wolnej Polski takiej, jaka powstała z gruzów po rozbiorach. Tutaj na dzisiejszym terenie  Śląska Opolskiego, toczyły się różne walki w ramach III Powstania Śląskiego - równo 99 lat temu. Zdrowy rozsądek podpowiadał wtedy - zostańcie przy Niemcach, ale logika serca była inna. Każdy z Powstańców, który chwycił wtedy za broń, każda śląska rodzina, która miała w sercach Polskę, należy do panteonu założycieli naszej niepodległości - mówił Premier.

Dzisiejsza wizyta Pana Premiera była także okazją do rozmowy z Wojewodą Opolskim na temat rewitalizacji tutejszego Pomnika i Amfiteatru.

Obiekty te zainteresowały Pana Premiera, który wyraził nadzieję na podjęcie wspólnych działań z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakresie modernizacji tych miejsc.

- W imieniu mieszkańców Opolszczyzny oraz własnym, serdecznie dziękuję Panie Premierze za wizytę w naszym regionie - podkreślał Wojewoda Adrian Czubak.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u