Prezydent RP Andrzej Duda w Piątku

Autor: Łódzki UW 2020-05-30 09:14:26

Prezydent RP Andrzej Duda z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego odwiedził Piątek (pow. łęczycki).  Wziął tam udział w XX uroczystej sesji Rady Miejskiej  oraz spotkał się z mieszkańcami gminy. Zwiedził także Szkółkę Krzewów Ozdobnych w Starym Gaju.

 Piątek otrzymał ponownie prawa miejskie odebrane wcześniej przez rosyjskiego zaborcę. Jestem dumny i wzruszony, że Rzeczpospolita te prawa miejskie przywróciła. Chciałbym, żeby było to postrzegane jako wydarzenie symboliczne i historyczne. To oznacza, że poprzez takie działania Polska jest Polską prawdziwie wolną, suwerenną i niepodległą. Polska pamięta o swoich bohaterach i umie podkreślić to co ważne i przywrócić dobre imię tam, gdzie próbowano je odebrać i podkreślić honor tam, gdzie zawsze był i godność tam, gdzie ona była. Temu służy akt symbolicznego przywrócenia praw miejskich Państwa miastu. Sądzę, że Piątek w Państwach sercach zawsze miastem był. Dlatego jestem z Państwem w tym symbolicznym miejscu - w centrum Rzeczpospolitej - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda podczas XX uroczystej sesji Rady Miejskiej w Piątku.

Zdaniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy samorząd terytorialny w Polsce odgrywa bardzo ważną rolę. – To ten wyjątkowy czas, gdy obchodzimy odtworzenie w Polsce samorządu terytorialnego. Świętujemy pierwsze wybory do rad gmin. Wczoraj odwiedziłem szereg samorządów od Alwerni w Małopolsce do Staszowa w woj. świętokrzyskim. Pokazano mi to z czego samorządowcy są dumni. Co przyniosło i przynosi największą satysfakcję w ich codziennej samorządowej działalności dla swoich obywateli – powiedział prezydent Andrzej Duda.
 

W uroczystościach w Piątku (pow. łęczycki) wziął także udział m.in. wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u