Tarcza antykryzysowa w regionach. Ponad 1,6 mld dla Mazowsza

Autor: Mazowiecki UW 2020-06-06 09:57:39

Ponad 1,62 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa mazowieckiego w ramach różnych instrumentów tarczy antykryzysowej. – Zależy nam na ochronie jak największej liczby miejsc pracy. Robimy wszystko, żeby firmy otrzymywały wsparcie najszybciej jak to możliwe – mówili podczas środowej konferencji prasowej w Warszawie Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Barbara Socha i Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Ministerstwo Rodziny rozpoczęło w poniedziałek cykl regionalnych konferencji i spotkań z przedsiębiorcami, którzy otrzymali wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. W środę w Warszawie Wiceminister Barbara Socha o działaniu tarczy antykryzysowej rozmawiała z Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem oraz przedstawicielami Welcome Airport Services Sp. z o. o.

– W takcie spotkań podsumujemy realizację wsparcia z tarczy antykryzysowej w poszczególnych województwach, a także porozmawiamy z przedstawicielami firm na temat pomocy, jaką otrzymują, oraz bieżącej sytuacji i ich potrzeb. Spotkamy się również z wojewodami. Chcemy bliżej przyjrzeć się sytuacji w regionach – mówi Wiceminister Barbara Socha.

– W województwie mazowieckim najwięcej firm ma swoje siedziby. Ze względu na obszar i populację regionu, wymiar pomocy antykryzysowej ma szczególny charakter – zauważył Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.  Mazowsze to miejsce, gdzie szczególnie dużo środków idzie do przedsiębiorców z myślą o ratowaniu miejsc pracy - dodał. 

Miliardy na ochronę miejsc pracy

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że z tytułu rożnych instrumentów wsparcia przewidzianych w tarczy antykryzysowej do przedsiębiorców w całej Polsce trafiło już ok. 21 mld złotych.

Na Mazowszu kwota wsparcia osiągnęła poziom ponad 1,62 mld złotych. Przeznaczono:

  • Ponad 452 mln złotych ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na ochronę blisko 103 tys. miejsc pracy
  • Ponad 658 mln złotych przyznanych pożyczek dla mikroprzedsiębiorców
  • Prawie 209 mln złotych dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla firm i organizacji zatrudniających 183 tys. osób
  • Blisko 302 mln złotych na świadczenia postojowe dla ponad 154 tys. osób.
     

– To realna pomoc na ochronę miejsc pracy. Tarcza daje firmom narzędzia do przetrwania w tym trudnym okresie. Zależy nam na tym, żeby wsparcie trafiało do firm jak najszybciej – powiedziała Wiceminister rodziny.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u